Існує думка, що професійний фуд-фотограф обвішаний обладнанням, як ялинка дорогими іграшками. Десь це так і є, не буду лукавити, але насправді все набагато простіше. І в цій статті я хочу розвінчати один міф про фуд-фотографів.

А саме про те, як поставити світло у зйомці їжі. Ти будеш здивований, але у двох випадках із трьох я використовую одне джерело світла.

Як я вже говорив у своїй школі і на майстер-класах з фуд-фотографії, я рекомендую початківцю фуд-фотографу купувати одне джерело світла з великим софтбоксом. Цього достатньо для всіх постановок.

Не роби здивованих очей. Просто повір мені. А якщо твій внутрішній скептик просить доказів, то ось вони.

Макаронс

Фотографія, зроблена на моєму майстер-класі з фуд-фотографії у Кишиневі.

Одне джерело, розташоване максимально близько до об'єкта зйомки зліва і великий відбивач праворуч. Створюється відчуття, що світло падає з вікна, хоча імпульсний моноблок з великим софтбоксом.


Креветки

Мої улюблені креветки, які я зняв для шотландського ресторану Whisky Corner у Києві.

Одне джерело світла із невеликим софтбоксом 60х60 см. Контрове освітлення. Джерело світла розташоване під дуже гострим кутом щодо знімальної поверхні. Рифлений гриль приховує тіні та створює гарний малюнок. Тому, щоб не знищити цей малюнок світла, я не використав відбивачів.

Ок просто? Йдемо далі.


Хумус

Хумус для книги рецептів, яку я випустив в електронному форматі.

Глибока поверхня столу перегукується з глибокими візерунками самого хумуса. Мені потрібні глибокі тіні, щоб передати цей малюнок. Тому одне джерело з великим софтбоксом, під дуже гострим кутом щодо знімальної поверхні, поставлене ззаду страви, створює контрове освітлення.

Відбивач тут потрібен лише для того, щоб мінімізувати глибоку тінь під тарілкою. На саму страву він практично не впливає.

Дуже легко, погодься? Йдемо далі.


Макаронс в кондитерській

Макаронс у кондитерській Make My Cake, в Одесі. На моєму проекті Food’n’Chef ти можеш знайти багато десертів від власника цього закладу, який по праву вважається однією з найкращих кондитерських України.

Одне джерело світла. Великий софтбокс збоку. Створюється відчуття. що світло падає з вікна. Світло із софтбоксу потрапляє як на сам десерт, так і на фон (цього дуже легко досягти, просто треба трохи погратися з напрямком софтбоксу).

Жодних відбивачів, так як в приміщенні є приглушене природне світло, і я виставив витримку 1/50, що дозволило мені трохи його захопити.

Легко ж? Читай далі.


Буйабес

Буайбес для ресторану Leo (Київ). Чудова страва з морепродуктів, об'ємна і досить яскрава. Я спеціально створив контраст, використавши як тло підлогу закладу, тональністю наближену до посуду, щоб погляд одразу вихоплював саму страву.

Але повернемося до світла. Як ти бачиш, схема не змінилася. Контрове світло, великий софтбокс та відбивач. Змінився лише кут. Він не дуже гострий. Наскільки мені не змінює пам'ять, я поставив світло під кутом 45˚.

От і все.

Як ти бачиш, можна і потрібно фотографувати їжу з одним джерелом світла. Тому мої рекомендації такі:

  • Купуй собі одне джерело світла з великим софтбоксом (60х90 см буде достатньо) і не будь залежним від освітлення з вікна, яке може змінюватися протягом дня, та й його не поставиш під кутом 45.
  • Не купуй дешеве китайське світло. Його непостійність лише погіршить твою фотографію.
  • Використовуй відбивачі. Великі та маленькі.
  • Став джерело максимально близько до об'єкта зйомки. Поєднання близькості джерела та наявність великого софтбоксу створюють максимально м'яке та природне світло, яке так любить їжа.
  • Використовуй схеми, які я описав у цій статті. Їх лише дві.Або пробуй різні схеми, вчись на своїх помилках, цього соромитися не потрібно.
  • Аналізуй, як стоїть світло у фотографів, якими ти захоплюєшся і намагайся поставити такі ж схеми світла.

Тепер ти знаєш, як фотографувати їжу з одним джерелом світла? Сподіваюся...😊

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися