Ви працюєте фотографом чи тільки хочете ним стати? У будь-якому випадку, саме портфоліо — найважливіший крок до успішної кар'єри та фінансового успіху.

Як правильно зробити портфоліо фотографа? Як зробити портфоліо фотографу-початківцю? Як воно має виглядати? Що в жодному разі не можна додавати до портфоліо? Я, Олександр Сляднєв, розповім усе про портфоліо фотографа. Я зробив цю статтю корисною як фотографам-початківцям, так і фотографам з великим досвідом роботи.

Перше та найголовніше правило для складання портфоліо: додавайте в нього тільки те, що ви хочете знімати.

Красиві пейзажні фото, моделі у яскравих купальниках, смачні знімки ресторанних страв – безумовно, гарне наповнення портфоліо. Але тільки в тому випадку, якщо ви хочете знімати краєвиди, їжу та дівчат. Претендуєте на роль сімейного чи дитячого фотографа? Без сумніву видаляйте чудові знімки моделей у купальниках і все, що не стосується сімейної або дитячої зйомки.


Як вибрати потрібні знімки для портфоліо?

У вас можуть бути тисячі та десятки тисяч чудових фотографій. Вам хочеться розвиватися за декількома напрямками, не хочете себе обмежувати чимось одним? Складіть кілька портфоліо: одне портфоліо фуд-фотографа, інше портфоліо репортажного фотографа, третє весільного. У жодному разі не звалюйте в купу навіть 2 напрямки. Якщо власник інтернет-магазину шукає фотографа для фотозйомки, він захоче побачити, як ви вмієте робити фотографії товарів. Складаючи портфоліо фотографа правильно, ви заощаджуєте час клієнта та збільшуєте свої шанси отримати роботу мрії.


Ви вибрали тему для портфоліо. Як вибрати вдалі фотографії?

Будьте готові до критики. Соціальні мережі та сайти для фотографів вам допоможуть. Виберіть найвдаліші знімки, на вашу думку. Завантажте їх та запитайте думки колег та просто знайомих. Поради допоможуть вам вибрати справді вдалі фотографії для портфоліо.

Скільки знімків має бути в портфоліо фотографа?

Не турбуйте себе, не робіть портфоліо з +100 500 фото. Це ні до чого. Вам потрібні 20 найсоковитіших, найпривабливіших робіт, в які клієнт закохається відразу і надовго.


Як оформляти портфоліо?

Найпоширеніший варіант – створіть свій сайт на WordPress. Це просто, недорого, досить швидко. До речі, блог Олександра Сляднєва також зроблено на WordPress.

Якщо плануєте спілкуватися з клієнтом наживо, то краще зробити гарну фотокнигу. Ви можете розробити її дизайн, приділити увагу всім деталям.

Електронний варіант. Тут може бути 2 виконання. Або презентація, яку ви відправите вашому клієнту поштою, або просто папка з фото, яку ви покажете на планшеті або ноутбуці під час особистої зустрічі. Презентація - все ж таки привабливіший варіант.

Пам'ятайте, що дешева подача дешевшає товар.

Тому ви повинні вибрати максимально якісні знімки та вкластися в портфоліо. У клієнта має бути розуміння того, що ви професіонал, який приділяє увагу деталям і з любов'ю ставиться до своєї роботи.


Вам не подобається ваша робота?

Може, вам варто спробувати себе у новому напрямку? Не соромтеся, спробуйте, експериментуйте! Чи вам не вистачає досвіду, знань? Приходьте до мене у фотошколу Олександра Сляднєва. На моїх фотоуроках більше практики та реальних порад, ніж сухої теорії. І я із задоволенням відповідаю на всі запитання своїх студентів.