💡
Ця стаття є також у перекладі російською

Якщо ви вирішили стати фотографом і ставите за мету купити фотоапарат, то давайте відразу визначимося з метою ціеї покупки: чи хочете ви знімати для себе або в майбутньому стати професійним фотографом.


Хочу знімати для себе

ЦЮ СВІТЛИНУ Я ЗРОБИВ У НІЦЦІ НА КОМПАКТНУ КАМЕРУ FUJIFILM X100V

Якщо ви хочете знімати себе, сім'ю, подорожі, дозвілля – вам не потрібна камера. Достатньо і смартфона, тим більше, що сучасні смартфони знімають відносно непогано на побутовому рівні.

Повірте мені, навіть купивши камеру і поносившись з нею деякий час, як з новою іграшкою, у результаті ви її покладете на далеку полицю і з часом перестанете брати з собою в поїздки та на сімейні заходи, віддаючи перевагу смартфону.

Але якщо ви вже виросли з мобільної фотографії і хочете чогось більшого, то в цьому випадку придивіться до Fujifilm X100V. Ця мала сама по собі красива, робить чудові кадри і дуже компактна. Влізе в жіночу сумочку або навіть кишеню джинсів. Для зйомок у подорожах я використовую саме її.

Ви можете переглянути роботи знаменитого репортажного фотографа Еріка Буве, неодноразового призера Word Press Photo. Свої фотографії він робить саме на Fujifilm X100V.


Хочу стати професійним фотографом

Для тих, хто хоче побудувати свою кар'єру, смартфона чи компактної камери вже не достатньо. Але для початку я хочу трохи прояснити вам інформацію про те, які бувають типи камер для тих, хто хоче стати професійним фотографом:

Бездзеркальні (Mirrorless) - сучасна система камер, яка прийшла на зміну дзеркальним системам, які панували понад сто років.

Через відсутність рухливих частин усередині, "бездзеркалки" надійніші, дозволяють робити фотографії безшумно та компактніше «дзеркалок».

Дзеркальні (DSLR) – класична система камер зі складною конструкцією дзеркал усередині корпусу. Саме цей тип камер вам швидше за все порадять для старту. Але.

Хоча деякі виробники ще й далі випускають дзеркальні системи для консервативно налаштованих фотографів, більшість професіоналів переходять на бездзеркальні системи. І вам рекомендую робити так-же.


Тепер давайте поговоримо про тип камер відповідно до їхньої цінової політики. Є 4 типи камер (не важливо, бездзеркальні вони чи дзеркальні):

Для початківців (до US$800). Ціна – їхня єдина перевага. Далі йдуть лише мінуси. Дешеві корпуси, сильно урізані функції зйомки. Я можу рекомендувати вам цей тип лише у тому випадку, якщо у вас обмежений бюджет.

Аматорські (до US$1500, в окремих виробників до US$2000) – оптимальний варіант для фотографів-початківців. Функції камер практично не відрізняються від професійних, але все ще вони дешевші.

Які камери я рекомендую в цьому ціновому діапазоні (я рекомендуватиму тільки бездзеркальні системи та ціни наведені дуже приблизні):

Fujifilm. Мій улюблений виробник з дуже гарною передачею кольору і дуже крутими об'єктивами. І ще надзвичайно круто знімає відео.

FUJIFILM X-T30 II Mirrorless Camera with 18-55mm Lens – US$1300
FUJIFILM X-S10 Mirrorless Camera with 18-55mm Lens – US$1400

Canon. Теж відмінні камери та дуже великий асортимент об'єктивів.

Canon EOS R10 Mirrorless Camera with 18-45mm Lens – US$1100
Canon EOS RP Mirrorless Camera with 24-105mm f/4-7.1 Lens – US$1300

Решту виробників я порекомендувати не можу. З парком моделей деяких не знайомий, а хтось ще не навчився робити гарні бездзеркальні камери.

Професійні (від US$1500) – вам зарано. Ці камери мають сенс купувати тоді, коли ви вже навчилися знімати, отримали перших клієнтів і зможете оновити свою техніку за рахунок гонорарів у фотографії.

Додатковий аргумент - професійні камери, як правило, купуються без об'єктивів, адже фотограф вже знає, який саме об'єктив йому потрібен і для яких завдань і купує його теж окремо, якщо у нього ще немає. А ви знаєте, який об'єктив вам потрібен?

Середній формат (від US$6000 без об'єктива) – вузькоспеціалізовані камери, які фотограф купує виключно під свої завдання. Це висококласні, великі і дуже дорогі камери з такою ж дорогою інфраструктурою. Вам такі камери також ще рано купувати


Де купувати фотоапарат для фотографа-початківця

У будь-якому великому офіційному магазині. Paparazzi, Rozetka, Moyo, Fokstrot, Eldorado та ін.

У випадку з Fujifilm спочатку дивіться в їхньому офіційному магазині, якщо ні, напишіть їм в Інстаграм. Хлопці вам підкажуть, де зараз є та чи інша модель в наявності і коли буде найближче постачання.


Що ще купувати разом із фотоапаратом

Запасні батареї. На яку б камеру ви не знімали, вона їсть енергію. Особливо це характерно для бездзеркальних фотоапаратів або, якщо ви знімаєте на дзеркалку в режимі лайв'ю.

SD картки. Знову ж таки, я рекомендую взяти собі кілька. Обсяг та швидкість читання та запису – вибирайте самостійно. У мене зараз чотири основні флешки. Дві на 64 Гб та ще дві на 128 Гб. Це на дві камери. Вони всі швидкісні, тому що я часто знімаю відео.

Фільтри. Я рекомендую вам купити поляризаційний фільтр. Для зйомки портретів на вулиці він просто потрібний. Полярик поляризує небо і прибирає відблиски з бликуючих об'єктів, таких як вікна будинків, окуляри.

Фільтри повинні підходити під діаметр об'єктива. Тому перед покупкою дізнайтесь, який діаметр вашого об'єктиву. Ця інформація може писатися на захисній кришці об'єктива, на обідку лінзи або специфікації на сайті виробника.

Штатив. А ось штатив вам на старті не потрібний. За великим рахунком, штатив для портретної фотографії (якщо ви хочете знімати портрети) не потрібен зовсім. Він може вам стати в нагоді для рідкісних технічних задумів і для зручності в студії, коли, наприклад, ви знімаєте для каталогу одягу.

Але в інших випадках штатив може тільки заважати і, повторюся, на старті купівля штатива - це даремно викинуті гроші.

Накамерний спалах. Спалах, який одягається на фотоапарат, потрібний вам тільки в тому випадку, якщо ви часто знімаєте репортаж. В інших випадках це, як і купівля штатива, даремно викинуті гроші.

Звичайно, накамерний спалах може замінити і студійне освітлення, але сьогодні за практично таку ж суму можна взяти гарний студійний спалах. Про це ми поговоримо з вами на уроці про студійне обладнання у моїй школі.

Відбивач. А ось відбивач вам потрібний. За зовсім невеликі гроші ви можете купити відбивач 5 в 1, що складається.

Що це таке? У відбивачі є п'ять поверхонь, які разюче відрізняються за результатом:
– Білий матовий - дає м'якіший, приємніший і не такий активний рефлекс.
– Сріблястий - активніший, але він може спотворити трохи баланс білого.
– Золотий сильно спотворює баланс білого, надаючи шкірі ефект засмаги.
– Чорний – це навіть не відбивач, а прапор. Він посилює тіні.
– І прозорий рефлектор. Він розсіює тверде світло, роблячи його м'яким.

Який брати відбивач? Бажано діаметром близько метра. Це достатній розмір для різноманітних ситуацій. Рідко коли потрібний розмір більше.