Сьогодні, у вік цифрових технологій, коли фотоапарат вбудований практично усюди, де тільки можна, і навіть у сірникову коробку, нам залишається тільки насолоджуватися собою на фотографіях.

Але, на превеликий жаль, мало хто знає, як правильно фотографуватись і результат дуже часто розчаровує. Начебто все сприяє тому, щоб виходити на фотографіях, і атмосфера, і сукня, і макіяж.

Але, коли дивишся на екран фотоапарата, насамперед хочеться видалити фотографію та заплакати.

- Чому так відбувається? Чому ми найчастіше погано виходимо на фотографіях?

Ми вміємо правильно їсти, тримати вилку та ложку, вміємо водити машину та переходити дорогу на зелене світло. Ці навички ми отримували від народження. Але нас ніхто не вчив, як правильно фотографуватися, хоч це теж вміння.

Людина, яка знову і знову погано виходить на фотографіях, каже: "Я не фотогенічна". Хоча насправді фотогенічних чи фотогенічних не існує. Фотографуватись, як і фотографувати, можна навчитися.

Однією з моїх спеціалізацій є зйомка приватного портфоліо. Я працюю з людьми, далекими від модельного бізнесу і найчастіше вони вперше опиняються перед камерою.

Я знаю майже все, що може сказати мені людина, яка стоїть перед камерою. І я з цим працюю. Та отримую багато позитивних відгуків від своєї роботи.

Тож моя перша порада тим, хто хоче навчитися правильно фотографувати, як би дивно це не звучало:

Навчіться фотографувати

Чи робите ви селфі на мобільний телефон, чи позуєте ви професійному фотографу чи своїй подрузі – знати основи фотографії потрібно обов'язково.

Адже якщо ви вмієте фотографувати, розумієте основи композиції та поєднання кольорів, знаєте, як працює світло – всі поради нижче вам будуть просто не потрібні.

Навчитися фотографувати ви можете у моїй фотошколі. У мене є уроки і на мобільний телефон, і на професійні камери. І ще дуже багато практики. Розповідати можна багато, простіше зайти на сайт та подивитися.


Одяг для фотосесій

Існує три кити фотографії, які формують образ і дотримання цих трьох речей робить фотографію вдалою. Одна з цих речей - правильно підібраний одяг для фотосесій.

У своїй роботі я використовую стиліста, який працює з одягом моделі і, якщо це необхідно, знаходить той одяг, який мені потрібний для завершення образу. Але і ви самі, без допомоги стиліста можете покращити свій зовнішній вигляд.

Використовуйте для фотосесії одяг нейтральних тонів, без занадто яскравих елементів. Адже, якщо ви постанете перед камерою в червоній кофтині, то глядач насамперед побачить кофтинку, і в останню чергу — вас.

Одяг для фотосесій повинен бути однорідним, бажано без візерунків та смужок. Залишіть вдома леопардові сукні та кофточки з великими візерунками. По-перше, ви в них загубитеся, а по-друге не всі камери справляються зі складними малюнками на одязі.

І дуже важливо завершити образ аксесуарами. Перед фотосесією я завжди всім своїм моделям говорю про аксесуари. Не забувайте одягнути потрібний кулон або браслет, які підкреслять ваш зовнішній вигляд.


Місця для фотосесій

Другий кит успішної фотографії - це тло, на якому ви фотографуєтеся. Тут поради майже ті ж, що і з одягом.

Ніяких агресивних фарб, візерунків та смужок на задньому плані. Чим однорідніше місце для фотосесії, тим краще. Поганим тоном вважається зйомка на тлі килима. Ну, ви це й так знаєте.

Фон повинен відповідати образу. Якщо ви одягнете сукню вікторіанської епохи, і оберете місцем зйомки приміщення в стилі hi-tech, то це буде виглядати досить дивно.

Тому вибирайте місце зйомки відповідно до тієї ідеї, яку ви хочете передати.


Модель для фотографа

І третє, що завершує та формує образ, це ви —модель для фотографа.

Немає фотогенічних чи нефотогенічних людей. Є люди, які люблять та поважають себе. Такі люди впевнено тримаються перед камерою, вони такі, якими вони є.

Тому, насамперед, полюбіть себе. Я розумію, що ця порада з галузі психології, і полюбити себе — це не один десяток походів до психолога, але спробуйте.

Як мінімум, прийдіть на консультацію до фотографа. Можливо, він розвіє багато ваших сумнівів. Адже реальність фотосесії трохи не така, як ви можете собі уявляти. Я, наприклад, без попередньої зустрічі намагаюся не призначати зйомки.

Є ще дуже хитрий прийом, який налаштує вас на потрібний лад і допоможе швидко розслабитися на фотосесії. Цей прийом з однієї нью-йоркської школи, який через свою ефективність швидко розлетівся по всьому світу.

Коли ви вдома одні, роздягніться, станьте перед дзеркалом і сто разів, погладжуючи себе, скажіть: Я найкрасивіша. Найкраща. Я дуже люблю себе. Якщо ви скажете це сто разів, жодного разу не засміявшись, ви зможете грати у Голлівуді.

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися