Найголовніше, що має знати будь-яка людина, яка досить часто стикається з їжею, чи то шеф-кухар, ресторатор, фотограф чи просто любитель смачно поїсти – кожна страва має свою харизму, історію і викликає певні асоціації у людини, яка її їстиме. І завдання професійного фуд-фотографа – знайти цю харизму, створити таку асоціацію, щоб у глядача потекли слинки та розповісти за допомогою своєї фотографії справжню повість.

💡
Ця стаття є також у перекладі російською

Здавалося б, що незвичайного можна побачити у звичайних спагетті? Нехай навіть із найніжнішими грибами та ікрою, які приготував галасливий житель півдня - італієць Giando Caprioli у надпопулярному гонконзькому ресторані, яке носить його ім'я та практично всі відвідувачі – це постійні гості і на простий ланч треба записуватися за місяць? Зніми цю страву просто на білосніжній скатертині в ресторані - і пропаде вся особливість саме цієї страви і фотографія перетвориться просто на чергову ресторанну фотографію.

Тому я забрав у шефа ящик ароматного сіна, привезеного з півдня Італії прямо в Гонконг і спробував створити маленьку італійську історію сільського хлопчика, який на сінові уплітав смачну мамину їжу.

Мені пощастило. Я працював і знімав з багатьма відомими шеф-кухарями по всьому світу, вбираючи, як губка, їхню історію найкращих страв, спогадів та шляхи до успіху. Я експериментував з їхніми подачами, іноді лаючись з італійцями та французами, зовсім не знаючи їхньої мови, а іноді й працюючи рука об руку, створюючи картинки, які повністю передадуть харизмі страви.

І це дозволило мені структурувати кілька варіантів презентації страви на фотографії, якими я й поспішаю поділитися з вами. Адже кожна презентація несе в собі певний зміст, певний настрій та завдання фуд-фотографа відчути його та передати на фотографії.


Душевні та повітряні фотографії страв в інтер'єрі, світлі та смачно домашні

Ми приходимо насолодитися смаком страви у гарній компанії, з легким та романтичним настроєм, випити келих вина та приємно провести час, спілкуючись із друзями. Завдання таких фотографій – скоріше не передати смак страви, її виразність, а дати можливість глядачеві відчути атмосферу, поринути у те місце, де він має провести деякий час. І тому цей спосіб презентації дуже гарний для того, щоб об'єднати одразу й інтер'єрні фотографії та фотографії їжі. Два в одному. Чудовий варіант для ресторанів з атмосферним інтер'єром.


Ресторанна подача з сервіруванням та вином

Створити історію, оточивши страву фраже, брендованою серветкою і повністю зберігши подачу, додавши пляшку відповідного вина – ще один спосіб передати атмосферу ресторану. Завдяки таким кадрам ми ніби садимо глядача за стіл, занурюючи в запахи тільки поданої їжі та запрошуючи його насолодитися незабутніми відчуттями, фіксуючи його погляд виключно тією частиною столу, де презентовано страву, майстерно створену чудовим шеф-кухарем. Це не просто страва, це насолода їжею у приємній атмосфері та підкреслена пляшечкою смачного вина.

Відкрий секрети створення апетитних фуд-знімків у моєму авторському курсі для фотографів-початківців, завдяки якому ти станеш справжнім майстром фотографії та зачаруєш світ своїми витворами!


Домашня їжа

Якщо ресторан або кафе позиціонує свою домашню кухню, як би приготовану турботливою рукою коханої мами, то ще один спосіб подачі. Трохи недбалий, використовуючи любовно переданий з покоління в покоління посуд, старі, дачні стільниці або шматочок інтер'єру в растік-стайлі. Це створює сприятливу атмосферу для тих, хто не любить пафос та помпезність дорогих ресторанів.


Нестандартна подача страв

А ось коли необхідно передати креативність та оригінальність шеф-кухаря, то варто пограти з незвичайною фактурою, яку можна або виготовити для фотографії або знайти просто на місці, в ресторані. Лід, який передасть свіжість і холодність незвичайного виду суші для крутого сушиста з Японії, форму квітів та прохолоду декоративного каміння для сироїдної страви або шматочок газону для того, щоб підкреслити свіжість? Іноді така абстрактна форма – найкращий спосіб передати незвичайну страву як за формою чи змістом.


Темні, контрастні форми

Якщо страва досить контрастна та фактурна, то найкращий спосіб поставити її на темне тло. Це композиційне рішення дозволяє сфокусуватися виключно на блюді, розглянути інгредієнти та відчути його смак. При цьому фактурою може бути як сам посуд, так і різні матеріали: підлога в ресторані, темна стільниця або, наприклад, насіння чорного кунжуту.


Страва і нічого, крім страви

Like a Michelin presentation – жартує мішленівський шеф-кухар Умберто Бомбана. Абсолютно проста і водночас найскладніша фотосесія страв – просто у тарілці. Нічого зайвого, лише їжа. Тут треба ретельно перевіряти положення кожного інгредієнта, тричі перевірити, як падає світло і композиційно розмістити всі головні акценти страви. І якщо кухар досить молодий і має мало досвіду презентації страв, то з такою зйомкою можна сидіти годинами.


У процесі приготування

От і все. Наскільки може бути різноманітною фуд-фотографія з точки зору створення харизматики страв? Це вирішувати вам, любителі смачно поїсти та насолодитися незабутнім відпочинком. А моє завдання як фуд-фотографа – створити саме ту атмосферу, в якій хочеться побувати знову і знову. Адже в нашу цифрову епоху ми обираємо ресторан в першу чергу за фотографією, і вже тільки після правильного вибору насолоджуємося смаком страв та інтер'єром закладу.

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися