Мене недавно запитали, що таке модельне портфоліо? І я зрозумів, що для багатьох, як фотографів, так і моделей-початківців це питання насправді дуже актуальне. Я докладно розповім про всі нюанси, з якими мені доводилося стикатися.

Портфоліо моделі, давайте його називати правильно: model book, в принципі, як і портфоліо фотографа - це звіт про виконані роботи. Де знімалася модель, як виглядає на фотографіях, які образи може прийняти.

Портфоліо або бук моделі складається з трьох частин. Це сніпи (snap-shot), тести моделі (model tests) та робочі кадри: вирізки з журналів, стоп-кадри з рекламних роликів.

💡
Ця стаття є також у перекладі російською

Портфоліо моделі: що таке снеп-шоти та тести моделі

Сніпи (snap-shot) або тестові кадри

Це кілька фотографій без косметики, як правило без будь-якої претензії на художність, в білизні або одягу, що обтягує, на світлому фоні фас/анфас/профіль, обличчя крупно без посмішки/з посмішкою.

Снеп-шоти робляться перед зйомкою, щоб показати замовнику те, як виглядає модель в даний проміжок часу або раз на кілька місяців, якщо модель змінюється фізіологічно, змінила зачіску, колір волосся, одужала або схудла, засмагла і т.д.

Сніпи найчастіше робляться у модельному агентстві. Раніше, в епоху плівкової фотографії їх робили на полароїд, тож у старих та шановних агентствах можна ще зустріти цю назву. Зараз для цих цілей є звичайний мобільний телефон. Зрідка їх роблять фотографи, виставляючи модель у вигідних для неї ракурсах.

Замовнику найчастіше важливі саме снеп-шоти. Для професійного фотографа, візажиста та стиліста необхідно бачити, як дівчина виглядає без косметики та яка у неї фігура.


Тести моделі (Model Tests)

Це вже серйозніша робота, де крім фотографа і моделі задіяний візажист. Завдання тестів – показати роботу моделі, її творчість та індивідуальність. Тести – це фактично перепустка у світ моделей. Від того, як може грати модель, залежить її подальша кар'єра.

Головна вимога, яку висувають до тестів модельні агенції – мінімум фотошопу. Вони призначені для того, щоб показати роботу моделі, її артистичність та вміння позувати. Це дуже важливо! Будь-які творчі зйомки, із сюжетом, можуть піти лише у робочі кадри, про які є нижче.

Тести моделі мають тонку профільність. Наприклад, якщо модель має зовнішні дані для показу білизни, то тести робляться в білизні. Якщо модель спеціалізується на бізнес тематиці, то природно, її необхідно знімати у строгому діловому одязі. Тому, отримуючи замовлення на зйомку тестів, потрібно завжди уточнювати модельне агентство, якої спеціалізації вони потрібні. Універсальні чи певна тематика.


Робочі кадри

Та й робочі кадри — це фотографії із конкретних рекламних зйомок. Тут насправді важлива інформація про саму зйомку та її статусність. Клієнт швидше візьме дівчину, яка знімалася для рекламних кампаній світових брендів чи обкладинок статусних журналів, ніж для компанії «Роги та Копита» з Усть-Урюпінська.

Модельні тести – це добрий спосіб заробітку для багатьох фотографів. Практично у будь-якій точці світу вартість тестів складає близько $100. Тому, якщо ти затримався в чужій країні, не важливо, з якої причини, чи з'їв ти свій паспорт чи твій рейс затримався на місяць, у тебе завжди є можливість заробити. Знаходь в інтернеті регіональні модельні агентства, приходь до них в офіс зі своїм портфоліо.

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися