На початку кар'єри ми практично завжди потребуємо чиєїсь поради. І фотографи – не виняток. Мені самому на початку кар'єрного шляху не вистачало безліч порад і лайфхаків, про які я дізнався самостійно. Я набивав багато гуль, перш ніж зробив для себе певні правила.
У цій статті я хочу продовжити тему порад для фотографів-початківців і поговорити безпосередньо про найважливішу частину в навчанні мистецтву фотографії - практики.

Отже! Почнемо!

💡
Ця стаття є також у перекладі російською

Чим більше практики – тим краще

Ще ніколи нікому не йшло на шкоду різноманітність практики. Намагайтеся фотографувати якнайчастіше. Беріть із собою камеру/смартфон усюди, куди б ви не йшли. Спочатку ви думатимете, що неможливо знімати весь час. Однак з часом ви почнете помічати набагато більше того, що можна сфотографувати. Ви вже автоматично бачитимете цікаві кадри. Уявляєте, як може бути прикро, якщо вам не вдасться їх сфотографувати?
Пам'ятайте, що кожне ваше рішення залишити камеру вдома – це мінус шанс попрактикуватись.


Знімайте регулярно

Регулярність – запорука вашого успішного навчання мистецтву фотографії. Звичайно, якщо ви колись вже навчилися знімати професійно, навряд чи ваші навички сильно втратять від того, що ви зробили перерву у фотографуванні.


Однак, пам'ятайте, що світ не стоїть на місці. І треба постійно вчитися новому. І здебільшого те, як ви знімали чи обробляли фото – вже не актуально. Наприклад, як колись модний blur-ефект, яким захоплювалися і професіонали, і фотографи-аматори. Тепер акцент робиться на натуральності і відсутності надлишку обробки.


Якщо ви тільки вчитися фотографувати – регулярність – це те, що є чи не найважливішим моментом у процесі навчання. Знімаючи регулярно – ви швидше досягне бажаного результату.


Онлайн-навчання

Коли я розумію, що в мене настає період застою, то я вигадую собі проект. Проект щонайменше 90 днів щоденної зйомки. І не важливо, дощ чи гроза, поганий настрій чи брак часу: я щодня виходжу знімати свій проект. І я ще в окремій статті розповім про свої проекти та про те, як вони дозволяють мені рости. Користуйтеся Інтернет-ресурсами, щоб знайти нові уроки і поради. Зараз можна знайти величезну кількість уроків з фотографії, які допоможуть фотографам-початківцям уникнути типових помилок і прискорити процес навчання.

Звичайно, коли сам вивчаєш аспекти зйомки, ти глибше поринаєш у процес навчання. Помиляєшся і виносиш собі з цього уроки - сам собі вчитель та учень. Але чи так це корисно?

У мене в місячному бюджеті закладено приблизно 100-200 $ на навчання. Це можуть бути книги чи онлайн-курси, відеоуроки чи майстер-класи. Я вважаю нормальним і не соромним купити курс практикуючого фотографа і отримати нові знання. Повірте, ці вкладення окупаються. Ви, можливо, і усуните детальніше всі помилки і навчитеся так, як вам подобається. Але це займе у вас набагато більше часу, ніж якщо ви навчититесь у когось.


По-перше, ви не повторюватимете те, що вже зробили за вас інші. Ви просто скористаєтеся інформацією.


По-друге, ви не можете знати всіх аспектів та секретів певних видів зйомок, а досвідчені фахівці вам їх підкажуть.


І по-третє, ви суттєво заощадите час.


Роби фото якісно

Фотографуючи когось, уявіть, які фотографії хотіли б отримати ви. Не знімайте з думкою "нехай так і буде". Зробіть більше кадрів, якщо потрібно. Слідкуйте за настроєм моделі. Робіть все можливе, щоб отримати ідеальний кадр.

Намагайтеся робити дублі сюжетів, що вам сподобалися, щоб пізніше вибрати найбільш вдалі кадри. Це врятує вас, наприклад, від портретів, де в когось заплющені очі. Або хтось почав позіхати. Усі хочуть вийти на фото чудово.


Ранок корисний фотографу

Іноді це здорово - встати дуже рано і знімати. Ранок - це той час дня, коли у фотографа є можливість побути наодинці зі своїми думками і зняти спляче місто, наприклад. Вранці тихо, на вулицях вкрай мало людей, а значить - ніхто не завадить вам втілити те, про що ви давно мріяли.
Не лінуйтеся. Ляжте раніше, щоб добре виспатися. Встаньте на світанку і проведіть ці хвилини наодинці з камерою. Повірте, такі ранні підйоми допоможуть вам не лише налаштуватися на добрий день, а й надихнутися для нових зйомок.


Не бійтеся нестандартного

Знімаючи портрети, не бійтеся не стандартів на вигляд, підкреслюйте їх. Намагайтеся знайти особливість у кожній людині. Не варто робити шаблонні фото - таких фотографів хоч греблю гати.

А ви повинні виділятися та запам'ятовуватися. Навряд чи хтось захоче знову піти до фотографа, який не зробить йому унікальну зйомку.

Нестандартна зовнішність моделі – це своєрідний виклик вашому таланту фотографа. Ви повинні не втратити індивідуальність людини, а навпаки - наголосити на її несхожості на інших.


Відбирайте найкраще

Будьте непохитними, коли потрібно видалити некрасиві фото. Ви не залишаєте сміття складуватися у квартирі? Ось і з поганими знімками треба робити так само. Постійно критикуйте свої роботи. Навчайтесь нового. Працюйте над помилками.

Запам'ятайте: нецікава фотографія не стане цікавішою, якщо ви зробите її чорно-білою. Але часто фотографи думають, що невдалий кадр простіше зробити монохромним, ніж перезнімати кілька разів, поки ви не отримаєте вдалий кадр.

Розбирайте свої роботи. Ніщо не сприяє професійному розвитку, як аналіз власних робіт. Дивлячись на кожен свій знімок, думайте: чим ви задоволені? Що було вдалим рішенням? А що можна було покращити чи зробити інакше?


Навчіться редагувати фотографії

Знайди стиль зйомки. Але перед цим треба навчитися правильно обробляти фото. Звичайно, найкраща обробка - та, яка не впадає у вічі. Ми зараз не говоримо про арт-зйомки та проекти. Ми говоримо про звичайні зйомки.

Не забувайте про колірну температуру. Вона впливає на те, який відтінок буде у картинки. Сині, фіолетові або зелені фото виходять через помилки автоматики камери, що вибирає колірну температуру.

Стежте за цим, тому що інакше ви ризикуєте отримати багато провальних фото, виправити які буде важко.


Надихайтеся роботами інших людей

На початку кар'єри нам усім потрібен наставник. Виберіть собі фотографа чи навіть кількох, творчість яких вам близька. Надихайтеся їхніми роботами, але не копіюйте. Копіювання – ознака поганого майстра.

Хоча, іноді… У дуже рідкісних випадках це може бути пробачливо фотографу-початківцю.Надихатись можна не лише роботами інших фотографів.

Спостерігайте за життям довкола. Виходьте частіше надвір. Дивіться чудове кіно. Читайте книги. Черпайте натхнення із найнезвичайніших речей.

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися