💡
Ця стаття є також у перекладі російською

Якщо тобі ще немає тридцяти, то маєш лише десять років, щоб побудувати кар'єру. Пізніше – складно. Практично неможливо! Це не мої слова, це наукові дослідження, проведені Бюро Перепису США та Національної Статистичної Служби Великобританії.

У двох словах – найбільший прибуток ти отримуєш у перші десять років кар'єри, якщо починаєш у 25 років. То чи є сенс чекати на диво, читай — мільйонних заробітків, займаючись своєю улюбленою справою? Я рекомендую почати заробляти сьогодні.

Скільки коштують твої послуги? Скільки коштує твій день? Якщо відповідь менше $150, то ти програв. Іди з ринку. У світі є безліч інших цікавих професій. Але ж ти не підеш, я знаю. І якщо перед тобою стоїть ця проблема, проблема незатребуваності, то читай далі і змінюй своє життя на краще. Це просто.


Давай же визначимося, скільки має коштувати фотосесія

Насамперед необхідно розрахувати витратну частину фотозйомки. Для цього я беру вартість техніки із сайту bhphotovideo.com та середні ціни на різні витрати по країні. Техніка, яка представлена ​​в огляді, - мінімальний набір універсального фотографа, без вузькоспеціальних аксесуарів. Ця добірка може викликати суперечки у професійному середовищі, Canon чи Nikon, вибір техніки. Але я хочу показати принцип, за яким ти зможеш розрахувати собівартість своєї фотосесії з урахуванням особливостей цін для регіону, в якому ти проживаєш.


Базовий набір фотографа, що практикує

Отже, нам потрібний фотоапарат і до нього два об'єктиви, які можуть покрити стандартні для портретної зйомки фокусні відстані. До об'єктивів обов'язково поляризаційні фільтри. Крім цього: штатив та голова до нього, запасна батарейка та дві карти пам'яті. спалах та сумка, щоб це все носити на зйомки.

Далі світло. Для старту достатньо одного джерела та кілька аксесуарів до нього: софтбоксу, стійку та синхронізатор.  У результаті у нас виходить сума $6951.


Комп'ютер та зберігання фотографій

Зробивши фотосесію, нам потрібно десь її зберігати, тому купуємо зовнішній жорсткий диск. І, природно, на чомусь сортувати та обробляти фотографії. Потрібен комп'ютер.

Я не розуміюся на сучасній техніці, вже десять років користуюся продукцією компанії Apple і вважаю, що краще для обробки та каталогізації фотографій немає нічого. Хіба що правильне калібрування монітора врятує цей грішний світ і привнесе до нього трішки краси. Але ноутбуки та комп'ютери компанії Apple досить дорогі, тому візьмемо альтернативу з Windows вартістю близько $1500.Разом первісна сума — $8731.


Сайт для фотографа

Далі. Будь-якому фотографу, що поважає себе, потрібен сайт. Сайт необхідно розробити (одноразово) та щорічно оплачувати доменне ім'я та хостинг.

Фотошоп. Це така покупка. Точніше підписка. І щоб віддалено передавати дані з фотосесії клієнтам, купуємо підписку на Google Drive.


Робочий простір та навчання

Ще нам треба десь працювати. Вдома заважають чоловік, дружина, діти, батьки, тож збігаємо з дому, наприклад, у коворкінг. Що добре, там є безкоштовна кава, інтернет, принтер, тому нам не потрібно буде витрачатися на офісні аксесуари (це безперечний плюс).

І тепер найважливіше. Будь-якому фотографу, що поважає себе, треба вчитися. Читати книги, дивитися лекції, відвідувати майстер-класи. А потім закріплювати це все на практиці, що спричиняє додаткові витрати.

Я щороку відкладаю собі $800 на теорію та $800 на практичні заняття. І якщо на інших пунктах можна заощаджувати, щоб звести витрати до мінімуму, то витрати на навчання я рекомендую закріпити на цьому рівні або навіть виділяти більше коштів. Це дуже важливо для того, щоб бути в тренді і ставати кращим.


Реклама та організація фотосесії

Недаремно кажуть, що реклама – це двигун прогресу. Не вкладатиме гроші в пошук нових клієнтів — не буде і нових зйомок. На рекламу потрібно витрачати щонайменше $300/місяць.

Оплата зв'язку/телефону. З клієнтами треба спілкуватись. Їм треба дзвонити. Тому телефон – необхідна витратна частина для фотографа.

Отже. Ми вже оточили себе всім необхідним для комфортної роботи і обговоримо саму фотосесію. На цьому етапі я виокремлю дві витратні частини: транспорт та харчування. Я маю сумнів, що ти з комплектом техніки поїдеш на зйомку в трамваї, собі дорожче. Тому, швидше за все, своя машина або таксі. І іноді так буває, що на фотосесії хочеться перекусити чи випити води/каву. Здається, що це недорого, але за місяць набігає кругленька сума.


Підраховуємо витрати

Як ти бачиш, у нас усі витрати розділилися на три частини. Разові, щорічні та щомісячні. Але тут є крапля дьогтю в бочці меду. Техніка не вічна. Вона ламається, старіє. Її можуть поцупити. Тож техніку треба міняти. Те саме і з іншими “разовими” витратами.


Давай домовимося, що міняти ми будемо раз на два роки, це нормальний термін для будь-якої речі. Домовились? От і славно. І цю суму плюс двадцять відсотків ти відкладаєш на депозит чи під подушку та витрачаєш лише на покупку нової техніки.

Отже, ми ділимо витрати на три частини: дворічні, щорічні та щомісячні. Тепер у таблиці я всі витрати наведу до одного спільного знаменника: до щомісячного. І як ти бачиш, наші щомісячні витрати становлять $1213.

Середньостатистичний фотограф знімає 10 комерційних зйомок на місяць. Це нормальна цифра, якщо ми побудуємо наш робочий цикл так: знімальний день, день обробки та день на маркетинг чи відпочинок. І тоді у нас виходить, що витратна частина одного знімального дня дорівнює $121. Це приблизна цифра, яка може змінюватись від того, яка у тебе техніка і в якому регіоні ти живеш. Розрахуй власні витрати і дай відповідь мені.


Скільки зараз коштує твоя фотосесія?

Якщо ця сума менша або дорівнює видатковій частині, вітаю, ти працюєш собі на збиток. І за невеликий проміжок часу тобі доведеться міняти професію.То скільки ж має коштувати фотосесія? Формула проста:

(Витратна частина + твій гонорар)/робочий день

Із видатковою частиною ми всі з'ясували. Як бути із гонораром? Найцінніше, що в тебе є – це твої знання та твій досвід. Скільки вони коштують – вирішувати тобі. Є лише одне обмеження. Це ринкова вартість на послуги фотографа у твоєму регіоні. Якщо вона нижча за $200, то найкращий спосіб – виходити за рамки цінової конкуренції.

Отже, ми розібралися, скільки має коштувати фотосесія. Але не поспішай різко піднімати ціну на свої послуги. Це потрібно робити правильно, за технологією.

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися