💡
Ця стаття є також у перекладі російською

Придумайте ідею

Я вже неодноразово казав вам, що ідея – це найголовніше у фотографії. Саме з неї починається ваша підготовка до фотосесії і саме під ідею ви підбираєте образ для вашої моделі та композицію та світло.

У цьому випадку я мав місце – село в Одеській області. І під цю локацію я вигадав образ і знайшов модель Леру, яка ідеально вписалася в атмосферу.

Якщо ви робите зйомку для себе, для свого портфоліо, то ідея є первинною. І під неї ви підбираєте модель та місце. Якщо у вас є модель, то придумайте ідею під неї і вже після цього підбирайте образ і місце.

Ну а якщо у вас є круте місце, то знову ж таки придумайте ідею, а потім вже підбирайте модель і образ.

Де шукати ідеї? Якщо ви вже вичерпали себе і вам нічого не спадає на думку, то найкращий майданчик для пошуку ідей – це Pinterest. Я досі не розумію, чому вони за власний сервіс не ввели абонентську плату.


Зустрітися з моделлю

У мене в роботі є одне правило: якщо людина, яку я хочу зняти, перебуває зі мною в одному місті, то я з нею обов'язково зустрінуся особисто. Якщо ні – то відеодзвінок.

Це дозволяє створити контакт з моделлю і дати можливість звикнути до мене ще до самої фотосесії. І, природно, я не гаю часу вже на самій зйомці на налагодження контакту.

Тому, не лінуйтеся, зустрічайтеся із вашими замовниками. Повірте, таким чином ви заощадите значно більше часу та сил. І ще вашій моделі наживо набагато легше розповісти про те, що вона хоче і як вона бачить фотосесію.

І на зустрічі я даю їй невеликий чек-лист з інформацією, як готуватись до фотосесії та що необхідно мати із собою.

Мрієте стати фотографом, але не знаєте з чого почати? Мій курс для початківців - саме те, що вам потрібно, щоб розкрити свій творчий потенціал!

Складіть графік зйомки

Найстрашніша помилка будь-якого фотографа – не планувати. Як багато часу і сил можна заощадити, якщо займатися плануванням. Коли у вас є ідея, розуміння, як і де ви хочете знімати, складіть тимчасовий план зйомки.

Для цього підійде будь-який календар на вашому телефоні. Якщо ви плануєте розпочати зйомку на світанку, внесіть у календар і час на дорогу, і час на підготовку до зйомки на локації, і саму зйомку. Потім, якщо ви плануєте переїхати на іншу локацію, то час на збори і знову на дорогу. Найкраще це видно на скріншоті, що ілюструє цю пораду.

Це план однієї із моїх зйомок для замовника. Зйомка досить важка, і в планах ми мали ще провести фотосесію на заході сонця. Але, щоб не травмувати модель виснажливою роботою, ми перенесли на наступний день.


Домовтеся з локаціями

Я часто чую, що багато фотографів соромляться або бояться домовлятися з ресторанами та готелями про зйомку. Але насправді, часто цим готелям і ресторанам самим потрібні фотографії для контенту.

Якщо ви знімаєте у ресторанах без додаткового обладнання та не заважати іншим відвідувачам, то можна фотографувати і без домовленостей, як я це часто роблю у різних поїздках.

Тому, якщо ви їм зателефонуєте і запропонуйте потім поділитися кадрами для їхніх соціальних мереж, багато хто із задоволенням погодиться.

Виняток – це надто популярні заклади серед фотографів. Такі зазвичай стягують невелику плату за проведення фотосесії у себе. Але заплатити невеликі гроші за оренду приміщення – це нормально.


Продумайте та підготуйте образ

У вас є ідея, модель та локація. Далі, потрібно створити образ, що підходить моделі та під цю саму локацію. Якщо у вас немає можливості найняти стиліста, який зробить цю роботу за вас просто попросіть модель взяти однотонний одяг спокійних тонів.

Найбільш безпрограшний варіант – чорний, білий та сірий.


Створіть ескізи


Навіть якщо ви малюєте на рівні “палиця, палиця, огірочок”, ескіз дозволить вам краще відчути перспективу та композицію. Тому не соромтесь, створюйте замальовки.

І не варто за ескізи платити художникам, це даремно витрачені ресурси. Ескіз потрібен саме вам і тільки для того, щоб зрозуміти, чи добре певний обсяг буде виглядати в цьому місці.

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися