Початок кар'єри фотографа схожий на складний лабіринт. Потрібно вибрати нішу, свій унікальний стиль, камеру та аксесуари під неї. І, найголовніше, як пробитися в обраній ніші, як заробити фотографу-початківцю? Давайте про все спочатку.

💡
Ця стаття є також у перекладі російською

Як фотографу обрати нішу, яка буде приносити хороший прибуток?

Хороший прибуток є у будь-якій ніші. Пристойні виплати у фуд-фотографів, фахівців зі світу фешн, фотографів-портретистів, репортажників і навіть тих, хто знімає весілля. Головне при виборі ніші – ваша пристрасть. Обирайте ту нішу, яка вам цікава по-справжньому. Любите фотографувати дітей, легко знаходите спільну мову із маленькими моделями? Не женіться за легким і швидким заробітком. Справжній успіх вас чекатиме в занятті, яке вас захоплює.

Формула успіху фотографа проста: вибираєте цікаву вам нішу, розвиваєтеся в ній, стаєте крутим фотографом із відмінним заробітком. Повірте, друзі, клієнти завжди бачать, якщо фотограф «горить» своєю справою. Так що ваше завдання — знайти нішу, в якій ви «горітимете».

Як знайти свою нішу?

Порада одна - пробувати! Щоб зрозуміти, ваша справа чи ні, потрібно заглибитися в неї. Хоча, раптом вам пощастить і це буде кохання з першого погляду?

Курс для початківців

Для студентів, які мають фотоапарат чи смартфон або збираються його придбати, не вміють знімати та цікавляться фотографією у вигляді нового захоплення чи професії.

Зареєструватися

Заробіток на фотографії починається з портфоліо

Вже на етапі створення портфоліо можна розпочати заробляти. Створіть собі робочий профіль у Facebook та/або Instagram. Ці сторінки в соціальних мережах будуть вашими віртуальними портфоліо. Так, доведеться подбати про оформлення сторінок та їх просування. Але це чудовий варіант для старту. Розглянемо його на прикладі сторінки в Instagram:

  • Створіть нову сторінку, зробіть чудовий опис про те, що ви фотограф. Напишіть, що знімаєте які ваші персональні фішки (знаходити спільну мову з дітьми або робити фуд-фото, які захочеться з'їсти).
  • Виберіть найбільш вдалі фотографії для розміщення. Використовуйте тематичні хештеги, геометки, які зможуть наводити клієнтів. Експериментуйте.
  • Напевно, ви знаєте місцевих блогерів, популярні у вашому місті комерційні облікові записи Instagram. Не соромтеся, пишіть особисті повідомлення з пропозиціями безкоштовної зйомки. Але за умови, що вони при публікації ваших фото на своєму обліковому записі відзначать вас на них. Це називається "взаємний піар". Так, якийсь час доведеться зняти безкоштовно. Як показує досвід, якщо людям справді сподобалася ваша робота, якщо ви знімали з повною віддачею та вболівали за результат, вам заплатять. Або така реклама приведе вам реальних клієнтів.

Ще один метод просування для фотографа-початківця

  1. Знайдіть у соціальних мережах експертів-маркетологів із великою аудиторією передплатників. На маркетологів найчастіше підписані облікові записи магазинів (магазинам постійно потрібні нові фото), експерти в різних областях — від кулінарії до дизайну меблів. У Instagram, найшвидшій візуальній соціальній мережі у світі, фотографії потрібні всім.
  2. Маркетологи та власники рекламних агенцій часто проводять у себе в коментарях інтерактиви формату «напиши, хто ти і чим займаєшся». Так передплатники знаходять нові знайомства для взаємного піару та замовників. У такому інтерактиві знаходять роботу фотографи, відеомейкери, копірайтери, таргетологи, просто помічники блогерів. Які блогери шукатимуть роботу? Наприклад, часто такі Акції проводить Марта Коронкевич, Яна Іванова (Instablog_secrets). Шукайте, спробуйте.

Як фотографу заробити у подорожі?

З будь-якої подорожі фотограф привозить яскраві, живі фотографії. Їх можна продати за допомогою фотостоків. Там можна продавати взагалі будь-які фото (у межах розумного). Саме з фотостоків часто розпочинають свій шлях молоді фотографи. Спробуйте й ви!

Ще більше корисної інформації у моїй фотошколі – школі фотографії Олександра Сляднєва.